FORİ TEKSTİL WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ. BU WEB SİTESİNİ (“SİTE”) KULLANMADAN ÖNCE KULLANIM ŞARTLARINI DİKKATLİCE OKUYUNUZ. BU SİTE SADECE BİLGİ AMAÇLI OLARAK KULLANILABİLİR. ONAYLAMAK VE BU SİTEYİ KULLANMAK VEYA SİTEDEN MATERYAL İNDİRMEK SURETİYLE BU BİLDİRİMDE YER ALAN KAYIT VE ŞARTLARA (“KULLANIM ŞARTLARI”) UYMAYI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. BU KAYIT VE ŞARTLARA UYMAYI KABUL ETMİYORSANIZ ONAY VERMEYİNİZ VEYA SİTEYİ KULLANMAYINIZ VEYA SİTEDEN MATERYAL İNDİRMEYİNİZ.


Lisans
FORİ TEKSTİL, bu Sözleşme’de yer alan şartlar ve hükümlere tabi olarak, size münhasır olmayan, devredilemez ve sınırlı nitelikte olmak kaydıyla, Site ve içindeki materyaller ile ilgili erişim, kullanım ve görüntüleme hakkını vermektedir. Site’nin çalışmasını herhangi bir şekilde bozmamayı veya bozmaya teşebbüs etmemeyi kabul ediyorsunuz.

FORİ TEKSTİL, Site’de yer alan bilgileri (“Materyaller”) sadece kişisel, ticari olmayan bir amaçla kullanılmak üzere görüntüleyebilmenize ve Site’den yüklemenize müsaade etmektedir. Bu yetki Materyaller’e ve Materyal kopyalarına ilişkin tasarruf hakkının devri olarak yorumlanamaz ve şu kısıtlamalara tabidir:
1) karşıdan yüklenen Materyaller’in tüm kopyalarında söz konusu Materyaller üzerinde tesis edilmiş her türlü telif hakkı ve sair mülkiyet hakkı bildirimlerini elinizde bulundurmanız zorunludur;
2) Materyaller’i herhangi bir şekilde değiştiremez, çoğaltamaz, alenileştiremez, icra edemez, dağıtamaz ya da kamusal yahut ticari bir amaçla başkalarına aktaramazsınız;
3) kullanım kayıt ve şartlarından doğan yükümlülükleri içeren bir bildirimde bulunmadığınız ve karşı taraf bu yükümlülükleri kabul etmediği sürece, Materyaller’i kimseye devredemezsiniz. Zaman zaman güncellenebileceğinden dolayı, Site’de gösterilen tüm ilave kısıtlamalara uymayı kabul ediyorsunuz. Bu Site, içindeki tüm Materyaller ile birlikte, dünya çapındaki fikri mülkiyet mevzuatı ve milletlerarası sözleşme hükümleri uyarınca korunmaktadır. Bu Site’yi kullandığınızda, dünya çapındaki fikri mülkiyet mevzuatına uymayı ve Materyaller’in yetkisiz olarak kopyalanmasını önlemeyi kabul ediyorsunuz.     FORİ TEKSTİL, burada açık hüküm bulunan haller dışında; herhangi bir patent, tasarım, ticari marka, fikri mülkiyet hakları veya ticari sır mevzuatı çerçevesinde size açık veya örtülü herhangi bir hak vermemektedir.

Kullanıcı hesapları
Site’nin bazı kısıtlanmış bölümlerine erişebilmek için bir hesap açmanız gerekebilir. Bu durumda, ilgili kayıt formunda belirtildiği üzere eksiksiz ve doğru bilgileri tarafımıza sunarak kayıt işleminizi tamamlamanız zorunludur. Ayrıca bir parola belirlemeniz gerekecektir. Parola ve hesabınızın gizliliğini muhafaza etmekle tamamen siz sorumlusunuz. Ayrıca, söz konusu hesapla yapılacak her türlü faaliyetin tüm sorumluluğu yine size aittir. Hesabınızın izinsiz kullanımını veya sair güvenlik ihlalini derhal FORİ TEKSTİL'e bildirmeyi kabul ediyorsunuz. FORİ TEKSTİL, başka birinin size ait parola veya hesabı kullanması neticesinde doğabilecek zararlardan sorumlu olmayacaktır.

Kullanıcı garantileri
Kanunlar ve bu Sözleşme hükümleri dâhil olmak üzere, Site’yi bu Sözleşme’ye uygun olarak kullanmayı; mevcut ve sonradan belirlenecek tüm Site politikaları ve kurallarına uymayı beyan ve taahhüt ediyorsunuz. Site’yi (a) istenmeyen veya talep edilmeyen e-postalar göndermek; (b) kendisine FORİ TEKSTİL veya başka biri süsü vermek; (c) üst bilgilerin sahtesini yaparak veya sair surette kimlik belirleyicileri manipüle ederek, Site vasıtasıyla aktarılan herhangi bir içeriğin kaynağını gizlemek; (d) gerçek veya tüzel bir kişiyle olan ortaklığınızı yanlış bir şekilde tanıtmak; (e) diğer kullanıcıların Site’yi kullanma kabiliyetini olumsuz etkileyecek bir şekilde hareket etmek; (f) yürürlükteki herhangi bir kanunu ihlal edecek faaliyetlerde bulunmak; (g) başkalarının haklarını ihlal edecek veya çiğneyecek şekilde veya gayrimeşru, kötüleyici, karalayıcı, müstehcen veya sair surette hoş olmayan nitelikte yahut mal veya hizmetlerle ilgili herhangi bir reklam veya talep içeren herhangi bir materyali yayınlamak veya aktarmak; (h) diğer kullanıcıların, özellikle izin verdiği haller dışında, bu kullanıcılar hakkındaki kişisel verileri toplamak veya depolamak veya (i) yukarıdaki (h) bendinde ifade edilen iznin geri alınmasına uymamak için kullanmayacağınızı kabul ediyorsunuz. Yukarıda sıralanan hükümlere uymazsanız Site’yi kullanamazsınız, FORİ TEKSTİL bu Sözleşme ile hukuken bağlı olmaz ve bu ihlal ile ilgili tüm yasal haklarını saklı tutar.
Kullanım koşullarını ihlal etmeniz halinde, FORİ TEKSTİL ve bağlı şirketlerinin bu uygunsuzluktan dolayı uğrayacağı zararları tazmin etmekle yükümlü olursunuz.

Değişiklikler
FORİ TEKSTİL dilediği zaman kendi takdirine göre işbu Sözleşme’nin herhangi bir bölümünü tamamen veya kısmen değiştirme, tadil etme, Sözleşme’ye ilaveler yapma veya Sözleşme’den herhangi bir kısmı çıkarma hakkını saklı tutar. Bu Sözleşme’de yapılan değişiklikler söz konusu değişiklik bildirimi Site’de ilan edildiğinde geçerli olacaktır. Bu Sözleşme’de değişikliğin ilan edilmesinden sonra Site’yi kullanmaya devam etmeniz, değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

FORİ TEKSTİL, dilediği zaman ve bildirimde bulunmaksızın Site’nin herhangi bir bölümünü silebilir, değiştirebilir, hatalarını düzeltebilir veya eksikliklerini giderebilir; Site’de, Materyaller’de ve Site’de gösterilen (varsa) ürünler, programlar, hizmetler veya fiyatlarda başka değişiklikler yapabilir; Site’deki özelliklerin geçerliliği dâhil olmak üzere Site’nin herhangi bir işlevini geçici olarak durdurabilir veya devam etmesini önleyebilir. FORİ TEKSTİL ayrıca bildirimde bulunmaksızın veya sorumluluk üstlenmeksizin bazı özellik ve hizmetlerde sınırlamalar koyabilir veya Site’nin bazı bölümlerine veya tümüne erişimi kısıtlayabilir. FORİ TEKSTİL yukarıda bahsedilen izin, hak ve lisansı dilediğinde feshedebilir ve bu fesih sonrasında tüm Materyaller’i derhal imha edebilir.

Fikri Mülkiyet Haklarının Tanınması
Site’de yer alan tüm fikri mülkiyet haklarının (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; tescilli olsun ya da olmasın, fikri mülkiyet hakları, patentler, know-how, gizli bilgiler, veri tabanı hakları ve ticari markalar ve tasarımlardaki haklar dâhil) FORİ TEKSTİL ve onun lisansörlerine ait olduğunu onaylıyorsunuz. FORİ TEKSTİL’e ait olan fikri mülkiyet haklarının kullanımından doğan peştemaliye ve fikri mülkiyet hakları AZDEFOLU lehine hüküm ifade eder.

Bilgilerinizin FORİ TEKSTİL ile Paylaşımı

Kişisel olarak sınıflanabilecek bilgilerin paylaşılması, bizim sizlere sayısız fayda sunmamıza olanak sağlar. Kendi kişisel hesabınızın veya diğer kayıtların kullanılması sizin için aşağıdaki işlemleri kolaylaştıracak ve daha makul hale getirecektir:
• Satın alımınızı kaydetmek – böylece satın alım işleminizin size sağladığı tüm faydalardan yararlanabilirsiniz;
• Ürününüze ve ilgi alanlarına özel bilgi talep etmek;
• Özel teklifler ve davetler hakkında kişiselleştirilmiş mesajlar almak;
• FORİ TEKSTİL aksesuarları ve yedek parçalarını online satın alırken, daha kolay hesap ödeme;
• Kayıt yaptırdığınız etkinlik ve promosyonlarla ilgili bildirim ve bilgi almak.

Ayrıca, daha iyi ürünler yapmamıza, web sitelerimizi geliştirmemize ve siz müşterilerimizi daha yakından tanımamıza yardım edecek pazar ve istatistik araştırması yapmamıza da olanak sağlayacaktır. My Pages üyesi olmak için bir kayıt formunu doldurarak, hizmet veya kurulum siparişi vererek, bir yarışmaya girerek, bir etkinliğe katılarak, bir alım yaparak, web mağazadan alım yaparak veya bir promosyondan yararlanarak yahut bir bültene abone olmak suretiyle  bilgilerinizi bizimle online olarak çeşitli şekillerde paylaşmayı tercih edebilirsiniz.

Kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin merkezi FORİ TEKSTİL veri tabanında depolanacağını ve sizin ülkenizden dünyadaki diğer FORİ TEKSTİL şirketlerine aktarılabileceğini, böylelikle ürünlerimiz veya özel teklifler hakkında bu şirketlerin sizinle irtibat kurabileceğini unutmayınız. Promosyonları almak istemiyorsanız kayıt formunda bulunan onayı kabul etmeyerek bize bildirebilirsiniz.

Bilgiler, titizlikle seçilmiş FORİ TEKSTİL personeli tarafından değerlendirilecek ve kullanılacaktır. Yukarıdaki hükümler uyarınca öngörülen haller dışında, bu bilgiler sizin muvafakatınız alınmadığı sürece herhangi bir üçüncü tarafa sunulmayacaktır.

Size kişiselleştirilmiş teklifler veya bilgi gönderimini durdurmamızı istiyorsanız e-posta veya hesap sayfanızda görülen ayrılma fonksiyonlarını kullanarak bizi haberdar edebilirsiniz. Size ait bilgileri kaldırmamızı isterseniz, hesabınızı tamamen devre dışı bırakarak bizi bilgilendirebilirsiniz.

Web mağaza siparişleri veya servis talepleri için verilen kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi, bir hesap oluşturmadığınız veya promosyonlara abone olmadığınız sürece, sadece size karşı yükümlülüklerimizi yerine getirmek için kullanacağımızı unutmayınız.

Sizin verdiğiniz bilgiler
Bu Site aracılığıyla FORİ TEKSTİL’e verebileceğiniz kişisel olarak tanımlanabilir her türlü bilgi yürürlükteki kanunlarla korunmaktadır. Bununla beraber, gizli veya fikri mülkiyet hakkına tabi bilgileri Site üzerinden göndermemelisiniz. Siz veya sizin adınıza hareket eden şahısların, FORİ TEKSTİL verdiği bilginin gizli veya fikri mülkiyet hakkına tabi olarak değerlendirilmeyeceğini kabul ediyorsunuz.  FORİ TEKSTİL’e bu bilgi ve Materyaller’i sunduğunuzda söz konusu bilgi ve Materyaller’e ilişkin tüm fikri mülkiyet haklarını FORİ TEKSTİL’e devir ve temlik etmiş olursunuz ve bu durumda FORİ TEKSTİL, bu bilgi ve Materyaller’i kullanma, çoğaltma, gösterme, alenen icra etme, aktarma, dağıtma, değiştirme ve lisans hakkını verme konusunda serbesttir ve FORİ TEKSTİL, siz ve sizin adınıza hareket eden şahısların FORİ TEKSTİL'e verdiği her türlü fikir, konsept veya know-how’u kullanabilir. FORİ TEKSTİL’e uygulanabilir herhangi bir kanun çerçevesinde karalayıcı, müstehcen, taciz edici veya sair surette yasa dışı nitelikte veya başkasına ait özel materyalleri içeren bilgi veya materyal vermemeyi taahhüt ediyorsunuz. FORİ TEKSTİL, sizin tarafınızca verilmiş olan herhangi bir bilgiyi kendi takdirine bağlı olarak Site’den kaldırma hakkını saklı tutar.

 

Uygulanacak Hukuk

Bu Site’nin kullanımı ve kullanım koşullarına, kanunlar ihtilafı hükümleri hariç olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti kanunları uygulanır.

Yetkili Mahkeme

İşbu sitenin kullanımı ve kullanım koşulları ile ilgili çıkabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümlenmesinde Türkiye / Bursa mahkemeleri yetkili kılınmıştır.